Geri Dön
  • Kasım 17, 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen İMEF, TİMBİR tarafından organize edilen “Kültür ve Turizm Haberciliğini yaygınlaştırma” projesi Tekirdağ ayağı gerçekleşti. Panel açılışına Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak katılım sağladı.

Tekirdağ Batı Trakya Gazeteciler Derneği Konferans salonunda gerçekleşen Panelin Moderatörlüğünü Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Dodurga sunuculuğunu ise Gazeteci Özkan Dikmen yaptı.

Panelistler 24. Dönem Milletvekili Rıfat Sait, (HBVÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Zakir Avşar, (HBVÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Emre Kaya, (HBVÜ) İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Eda Turancı, İMEF ve TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa oldu.

“Yerel ve Bölgesel Medyanın Önemi, Gazetecilik etik Kurallar ve Dezenformasyon, Kültür Haberciliği, Turizm Haberciliği ve Habercilikte Etkin Sosyal Medya Kullanımı konuluları” panelistler tarafından gazetecilere aktarıldı.

Panel öncesi protokol konuşmaları yapıldı.

TİMBİR Tekirdağ Kurucu İl Temsilcisi Fatih Erge kısa bir selamlama konuşması yaparak bir yıl kadar kuruluşu için mücadele verdiğimizin TİMBİR’in Tekirdağ’daki ilk organizasyonundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, başarılı bir panel olması temennisinde bulundu.

Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı ve Turizmci Beste Emre Güngör konuşmasında Panele katılan gazetecilere Süleymanpaşa’nın Kültür, Turizm ve Ören yerlerini gezdirerek sahada pratik imkanı yapma müjdesini verdi.

Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal konuşmasında, derneğimiz ve konferans salonumuz meslektaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir, böyle önemli bir paneli kendi yuvamızda yaptığımız için çok mutluyuz dedi.

Tekirdağ Kültür ve Turizm il Müdürü Ahmet Hacıoğlu, bakanlığımızın desteklediği projenin ilimizde gerçekleşiyor olması bizleri mutlu etti şehir olarak buna ihtiyacımız vardı, dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayak konuşmasında Tekirdağ’ın birçok vizyonu var bunların içerisinde Turizm ve Kültür Vizyonu da yer almaktadır. Bu çerçevede gazetecilere desteğimiz artarak devam edecektir, dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Gazetecilik mesleğinin onurunu yeniden kazandırmamız gerekir, aynı duyguları paylaşmak ve birlikte hareket etmek camiamıza güç verecektir dedi.

Paylaş
Bağlantıyı kopyala